Navigace
Návštěvnost
TOPlist

Dřevomorka domácí a její likvidace

Provádíme komplexní ekologickou likvidaci houby mikrovlnnou technologii.
Zjistíme rozsah a příčiny napadení, navrhneme řešení jak ji zlikvidovat, zrealizujeme

V prví řadě ...nevěšte hlavu a neptejte se "proč já?". 
Nevěřte sousedům a známým, že je to konec světa, že je třeba dům zbořit a postavit znovu, protože většina obydlí ve vašem okolí je potencionálně ohrožená dřevomorkou, jen v nich nemá dostačující hydroklimatické podmínky pro volné šíření. 
Je sice pravda, že ...

Dřevomorka domácí / Serpula lacrymans / je nejznámějším a nejnebezpečnějším škůdcem dřevěných konstrukcí, a je jedinou, která si svými „provazci“ dovede přivést potřebnou vláhu z jiných míst nebo si ji sama částečně metabolicky vyrobit a že se vyskytuje především v místech s dlouhotrvající vlhkosti...

...a že i naší předkové ze zoufalství o NÍ psali, viz Ottův slovník naučný:

„Ochranou proti ní jest pečlivě větrati příbytky, zvláště však toho dbáti, aby nejen stavební dřevo bylo suché, nýbrž i všechno ostatní stavivo. Prostředky v denních listech doporučované nezpomáhají; bují-li dřevomorka pouze na povrchu, ničí ji kreosot a karbolka. Ve sklepích a vůbec na temných místech naskýtá se dřevomorka v podobě chuchvalců s pěsť velikých, sněžně bílých, jež záhy se scvrkají, na vrcholku se vpadávají a jeví vnitřek nejprve žlutý, který však záhy zhnědne. Byty dřevomorkou napadené jsou škodlivy zdraví lidskému; prach výtrusný obtěžuje čich, kazí chuť a škodí očím i plícím. Z houby vychází puch ztuchlý, hnusný a omamující; spí-li člověk ve světnici, kde dřevomorka bují, ochuraví nezřídka i dosti nebezpečně.“

plodnice drevomorky rhisomorf drevomorky drevo
  
Ale my, v dnešní době, už víme, že podhoubí dřevomorky prorůstá nejen veškerou dřevěnou konstrukci, ale i podlahový násyp a dlažbu, nezastaví ji cihla ani beton. Nezničí ji pouze samotný chemický postřik či odříznutí od vody ani zabetonování. To vše její vegetaci pouze omezí. Vydrží čekat na přísun vláhy i několik let, aby mohla opět nabrat sílu a zlikvidovat vše dřevěné a ukázat svou sílu. Máme dokonce důkazy, že je schopna "hybernovat" i několik desítek let a v momentě ideálních hydroklimatických podmínek pro její růst, znovu zautočí, bohužel, bez předchozího varování.


A PROTO JE TŘEBA....

K sanaci dřevomorky přistupovat komplexně!
Dřevomorku spolehlivě v celém rozsahu napadení až do hloubky 1m, jsme schopni ekologicky zlikvidovat mikrovlnným ozářením. Jak to funguje v praxi najdete zde.  Provedeme stavební úpravy, které směřují ke změně hydroklimatických podmínek, které ji zabrání v další opakované vegetaci. 

Případně zabezpečíme zdivo, před opětovným napadením dřevomorkou, tlakovou injektáži přípravky firmy Remmers.

V případě potřeby provedeme výkopové a bourací práce, vhodné hydroizolace, odvětrané podlahové systémy nebo odvětrané zdivo.

Likvidaci dřevokazných škůdců mikrovlnnou technikou se úspěšně zabýváme již 14 let. Ročně likvidujeme dřevokazné houby v až 90-ti objektech po celých Čechách, Moravě, Slezsku a Slovensku.

A proto žádné chmury a žádné strachy....jsme tady pro vás a chceme Vám pomoci.

V případě podezření na výskyt houby provedeme konzultace a zjišťovací nález. Navrhneme vám ideální řešení pro váš příbytek a dohodneme co, kdy, kde a jak.  Kde jsme všude pomohli

Více o dřevomorce domácí se dozvíte na stránce dřevokazné houby 
O mikrovlnné technologii více na stránce teorie teorie
O výhodách mikrovlnné technologii oproti jiným metodám se dočtete na stránce výhody oproti jiným metodám


Odkazy:

Kvalitní hydroizolace tlakovou injektáží provádí firma Wojoczek s.r.o.